اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی در WhatsApp

اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی در WhatsApp

از فوریه سال جاری در برنامه WhatsApp ویژگی به نام اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی به صورت زنده قرار گرفته و شما به راحتی می‌توانید این امکان را از داخل برنامه مشاهده کنید، اما در نظر داشته باشید که ممکن است اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی در WhatsApp برای تمامی کاربران در سراسر جهان در دسترس نباشد، زیرا این ویژگی به تازگی اعمال شده و همچنان در حال گسترش است.

اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی در WhatsApp و بررسی آن

علاقه‌مندان به نرم‌افزار اتوگالری؛ در نظر داشته باشید که بر طبق اعلام مدیران این نرم‌افزار؛ اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی در WhatsApp برای هر دو سیستم‌عامل Android و iOS ایجاد شده است.

اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی در WhatsApp

در این قسمت چگونگی دسترسی به این ویژگی را برایتان شرح می‌دهیم:

مرحله اول: در سیستم‌عامل Android یا iOS، نرم‌افزار WhatsApp را اجرا کنید.

مرحله دوم: در قسمت فضای تایپ دستگاه خود بر روی عبارت “”Attachment ضربه بزنید.

مرحله سوم: بر روی ویژگی “موقعیت مکانی” کلیک کنید.

مرحله چهارم: بر روی گزینه “اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی” ضربه بزنید.

مرحله پنجم: تنظیم زمان موردنظر که دیگران در چت و یا گروه‌های فردی قادر به دنبال کردن شما خواهند بود که سه گزینه 15 دقیقه، 1 ساعت و 8 ساعت برای این امکان در دسترس است.

اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی در WhatsApp

مزایای استفاده از ویژگی اشتراک موقعیت مکانی

WhatsApp توسط این ویژگی به شما این امکان را خواهد داد که موقعیت مکانی خود را در زمان واقعی با خانواده و یا دوستانتان به اشتراک بگذارید. اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که به طور مرتب با دوستانتان ارتباط برقرار کرده و یا اینکه موقعیت سفر خود را با عزیزانتان به اشتراک می‌گذارید، ویژگی اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی در WhatsApp به شما کمک شایانی خواهد کرد.

کمپانی WhatsApp در پست وبلاگ خود اظهار داشت که ویژگی اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی در WhatsApp به شما این امکان را خواهد داد تا افرادی را که سعی در چک کردن مکان شما را داشتند شناسایی نمایید.

توجه داشته باشید که شما بلافاصله پس از اینکه متوجه این موضوع شدید که شخصی موقعیت شما را ردیابی می‌کند، قادر خواهید بود این اشتراک‌گذاری و زمان تایید آن را به سادگی متوقف نمایید.

اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی در WhatsApp

نکته جالب در استفاده از ویژگی جدید Whatsapp

نرم‌افزار WhatsApp در حال حاضر دارای ویژگی اشتراک‌گذاری ‘Current Location’ بوده، اما این قابلیت فقط یک بار رخ می‌دهد، این بدان معنا است که دیگران نمی‌توانند مکان فرستنده را به هنگام حرکت دنبال کنند.

اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی در WhatsApp، دومین ویژگی مهم اعمال شده این نرم‌افزار در ماه کنونی بوده و ویژگی اول آن در حیطه Business شکل گرفته بود.

هدف افزودن ویژگی اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی در WhatsApp این است که شرکت‌ها بتوانند با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند.

نظر شما در رابطه با ویژگی جدید ارائه شده از سوی نرم‌افزار Whatsapp چیست؟

Source: Gadgetsnow

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *